باربری شهرک غرب تهران

/باربری شهرک غرب تهران
باربری شهرک غرب تهران 2018-07-07T12:14:00+00:00

باربری شهرک غرب تهران

باربری شهرک غرب تهران یکی از پررونق ترین باربری های سطح شهر تهران می باشد ، به دلیل تراکم جمیتی که در این منطقه وجود دارد و در مسیر و هم جواری با دیگر مناطق تهران می باشد یکی از مناطق خوب برای سکونت و کار می باشد.

این منطقه جزو مناطق مرفه نشین تهران محسوب می شود که به دلیل سابقه معماری و شهرسازی های قبل از انقلابی که دارد از لحاظ خیابان بندی و شهر سازی نیز جزو مناطق مدرن تهران بحساب می آید .

دسترسی و موقعیت جغرافیایی

شهرک غرب تهران در منطقه 2 شهرداری و شمال غربی تهران واقه شده است که در هفت فاز ساخته شده است که باربری شهرک غرب تهران را سرعت می بخشد.

از نظر دسترسی به این منطقه می توانید از طریق بزرگراه همت که جنوب واقع شده یا بزرگراه شهید چمران از شرق که به دلیل منتهی شدن به خیابان های پهنی مثل خیابان فرحزادی یا میدان صنعت استفاده کنید و از نظر ترافیک نیز خیالتان راحت باشد که در پیک ساعت ترافیک نیز به سرعت به مقصد می رسید و در خیابان های این شهرک منتظر نمی مانید

اگر نمی خواهید از وسیله نقلیه شخصی نیز استفاده نکنید نیز به راحتی می توانید از وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس یا تاکسی که در میدان صنعت واقع شده است به تمام نقاط تهران دسترسی داشته باشید ، مترو نیز در چند سال آینده در منطقه ایستگاهی را راه اندازی می کند تا این منطقه از طریق حمل و نقل ریلی نیز با دیگر مناطق در ارتباط باشد.

باربری شهرک غرب تهران

تاریخچه باربری شهرک غرب تهران

این منطقه در قدیم جزو دهی خوش آب و هوا و مسیحی نشین به نام خوردین بوده است که هنوز یکی از خیابان های اصلی این منطقه خوردین نام دارد ، در دهه چهل بوسیله گروهی از مهندسان آمریکایی این منطقه تبدیل به شهرکی مدرن و خوش ساخت شد ، به دلیل سبک معماری و نقشه کشی ساختمان ها و خیابان ها این منطقه که تدایی کننده غرب می بود و به همین خاطر به آن شهرک غرب گفته شد.

البته بعد از انقلاب به افتخار فلسطین به شهرک قدس تغییر نام پیدا کرد و هنوز هم با نام های شهرک غرب یا شهر قدس این منطقه را می شناسند.

یکی از میدان های اصلی این شهرک میدان صنعت می باشد که در انواع وسایل نقلیه عمومی مثل تاکسی یا وانت بار در آن تردید دارند و باربری شهرک غرب تهران را رونق می بخشند .

این میدان در 10 تیر سال 57 مصادف با روز صنعت و معدن افتتاح شده است که به بزرگراه های شیخ فضا ا… و بزرگراه همت و بلوار خوردین فرحزادی و پاک نژاد وصل شده است و دسترسی اهالی این منطقه را سطح شهر تهران سرعت بخشیده است.

خانه های ویلایی بسیار در شهرک غرب بخش زیادی از محدوده این منطقه را به خود اختصاص داده است ، در کنار این خانه های ویلایی مجتمع های خرید و تجاری معروفی نیز دیده می شود که مردم زیادی را از سطح شهر برای خرید به سمت خود می کشاند .
اتوبار ملی با داشتن کادری مجهز و کار آزموده نقش بسزایی در کاهش ترافیک و باربری در این منطقه دارا می باشد.
تماس با ما