باربری محدوه پونک

باربری محدوده پونک شامل مناطقی که در داخل و حومه پونک می باشند می شود که حمل بار را توسط اتوبار ملی شامل می شود و این موسسه حمل و نقل در آن فعالیت های باربری و حمل بار را انجام می دهد.

موقعیت جغرافیایی

در زیر مختصری از موقعیت جغرافیایی و موقعییت شهری پونک را بیان می کنم تا بیشتر با اهمیت باربری در محدوده پونک آشنا شوید:

پونک اسم یکی از محله های تهران می باشد که حدود بیست و دو هزار نفر جمعیت دارد و محدوده ایی تقریبا متراکم محسوب می شود که در شمال غربی تهران واقع شده است.

این محله از غرب به جنت آباد ، ازشرق به شهرک غرب ، از شمال به محله حصارک و از جنوب به باغ فیض محدود می شود که به ترتیب با بزرگراه های شهید ستاری ، اشرفی اصفهانی و شهید همت مرتبط می شود که تردد وسایل نقلیه از طریق آن انجام می شود.

خیابان های اصلی میرزابابایی ، سردار جنگل ، همیلا ، گلستان ، اشرفی اصفهانی و … در محل واقع شده اند که تردد و باربری در آن رونق دارد.

علت نام گذاری و اماکن اصلی پونک

علت نام گذاری این محله به دلیل زیاد بودن گل پونه در قدیم بوده است ، در قدیم این محل شامل درختان توت تنومند و زیادی بوده است که اکنون شمار کمی از آن بجا مانده است .

از مراکز تجاری و تفریحی مثل تیراژه ، مجتمع تجاری بوستان یا بوستام نهج البلاغه که از در این محل واقع شده اند می توان نام برد که دارای ترافیک جمعیتی بالایی برخوردار هستند.